Crypto Faucet nedir ? 

Bir kripto para musluğu, üzerinde basit görevler yaptığınızda size çok az miktarda kripto para veren bir web sitesinden başka bir şey değildir. Bu basit görevler, sürekli reklam izlemek, belirli oyunları oynamak, video izlemek, kısa sınavları çözmek veya captcha’ları çözmek gibi herhangi bir şey olabilir. Bu görevlerin karşılığında, web sitesinin sizin için oluşturduğu web sitesinin mini cüzdanına aktarılan belirli bir miktarda kripto para alırsınız. Mini cüzdan bir eşiğe ulaştığında, kazanılan kripto para birimini gerçek cüzdanınıza taşır.
Bir kripto musluğu aktif bir gelir kaynağı değil, internette gezinirken kazanabileceğiniz pasif bir gelir kaynağı olabilir.
Başlangıçta Bitcoin’in birincil geliştiricilerinden biri olan Gavin Andersen tarafından 2010’da herkesin Bitcoin’in ne olduğunu ve buna inanırsanız ne kadar karlı olabileceğini bilmesini sağlamak için yaratıldılar. Yarattığı bu kripto muslukları, başlangıçta beş ya da daha fazla bitcoin verdi. Aynı musluklar şimdi sadece satoshi veriyor.

Crypto Faucet nasıl çalışır ? 

Tek yapmanız gereken bir kripto musluğuna gitmek, reklamları izlemek veya oyun oynamak ya da bulmacaları tamamlamak ve ardından kripto musluğu size bunun için kripto para birimi verir. Bu kripto para birimini doğrudan alamazsınız, bunun yerine web sitesindeki mini cüzdanınıza aktarılır. Bu mini cüzdanın belirli bir kapasitesi vardır ve bu kapasite dolana kadar herhangi bir kripto varlık almazsınız. Bunu yaptığında, tüm kripto para birimi otomatik olarak gerçek kripto cüzdanınıza aktarılır.
Şimdiye kadar, kripto musluğu sahibi internette bir kripto musluğu çalıştırmaktan ne kazanıyor diye merak ediyor olabilirsiniz. Cevap basit. – a) siz görevleri yaparken bilgisayarınızda kripto para birimi madenciliği yaparak ve b) web sitelerine birkaç reklam yayınlayarak ve size izlemeniz için reklamlar vererek kazanırlar. Bu ikisi, bir kripto musluk sahibi için birincil gelir kaynaklarıdır, bu yüzden bir kripto musluğu işletmek bugüne kadar karlı bir girişimdir.