TRC-10 tokenları sistem sözleşmesi ile verilir. TRC-10, TRON Sanal Makinesi (TVM) olmadan doğal olarak TRON blok zinciri tarafından desteklenen teknik bir token standartıdır. 1024 TRX’e sahip her hesap token verme yeteneğine sahiptir. Kullanıcılar tokenlarını ayrı ayrı kilitleyebilir. Tokenları yayınlamak için, ihraç edenin bir token adı, toplam büyük harf kullanımı, TRX’e göre döviz kuru, dolaşım süresi, açıklama, web sitesi, hesap başına maksimum bant genişliği noktası tüketimi, toplam bant genişliği puan tüketimi ve token hissesi belirtmesi gerekir.

 

TRC-10, Tron’un Mainnet’indeki ilk token standardıydı ve MainNet’in kendisiyle birlikte yayınlandı. TRC-10 geniş çapta desteklenmektedir ve herhangi biri herhangi bir TRC tokenine rastladıysa, bunun TRC tokeni olma olasılığı yüksektir. TRC standart belirteci ile bir ICO gerçekleştirmek, herhangi bir programlama bilgisi gerektirmediğinden son derece kolaydır. Aslında, buradaki tek gereklilik, kişinin cüzdanında 1024 TRC bulundurmak ve TronScan sayfasında bahsedilen birkaç kolay adımdan geçmek.
TRC10’u favori bir ICO tokenı yapan bir başka neden de, çoğu durumda ücretsiz olması, yalnızca bant genişliğine mal olması, onu yatırım topluluğunun ilgisini ölçmek için mükemmel bir başlangıç tokenı haline getirmesidir. Çoğu büyük cüzdan, yatırımcıların ICO’ya abone olmasını kolaylaştıran TRC-10 tokenlerini destekler.
Bu TRC-10 tokenlarının tek dezavantajı, tokenlar oluşturulduktan sonra arzının artırılamamasıdır, ancak TRON’un yanma adresine gönderilerek yakılabilirler.