Sunflower Land nedir ?


Sunflower Land 2022 yılının ikince çeyreğinde kullanıcıları ile buluşması beklenen bir Metaverse P2E oyunudur.Kısaca özetlemek gerekirse blok zincir üzerinde çalışan bir çiftlik, açık dünya oyunu diyebiliriz.

Peki Sunflower Land‘ı diğer Metaverse P2E oyunlarından ayıran özellikler nelerdir ? Gelin birlikle göz atalım…

Öncelikle Sunflower Land, Polygon ( Matic ) ağı üzerinde faaliyet gösteren bir P2E oyunudur.Bu da oyuncular açısında çok düşük miktarlarda gas fee ödeyerek büyük karlar yapmalarına olanak tanımaktadır.

Bir diğer güzel özelliği ise diğer Metaverse oyunlarına nazaran daha az karmaşık bir yapıya sahip olması ve  kolay şekilde oynanabilmesi.Genel anlamı ile tarlanıza bir adet ürün ekilip onun zamanı geldiğinde hasat edilmesi mantığı üzerine kurulmuş başarılı bir oyundur.

Peki bu oyuna başlamak ve yüksek gelirler elde etmek mümkün müdür ? 


Oyunun ilk ortaya çıkışı 2021 yılının son çeyreğinde, o zaman ki adı Sunflower Farmers olarak piyasa sürülmüştür. Çok kısa süre içerisinde büyük bir oyuncu kitlesine kavuşan bu P2E metaverse oyunu o kadar çok popüler olmuştur ki Polygon (Matic) ağının sıkışmasına hatta neredeyse durma noktasına gelmesini sebep olmuştur.Bot hesapların ve birden çok çiftlik hesabı açan kullanıcıların oyunu adeta sömürmesinden ötürü Polygon ağının gas fee ( gwei ) oranı oyunu yeni başlayacaklar için oynanamaz hale getirmiştir.

Oyunun geliştiriceleri bu suistimallere dur demek adına oyunu ilk olarak 6-8 hafta aralığında kapatacağını açıklamış, oyunu uzun yıllar oynanabilecek şekilde geliştirmek ve oyun suistimal eden bot hesapları durdurmayı hedeflemektedirler.

Oyun tam olarak yayınladığında detaylı bir inceleme yapılacak ve bu makale güncellenecektir.