My Neighbor Alice nedir ?

Sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojilerindeki uzmanlığıyla tanınan bir oyun şirketi olan Antler Interactive tarafından geliştirilen My Neighbor Alice, topluluk merkezli olduğu bilinen iki oyun olan Animal Crossing ve Minecraft’tan ilham alan bir blok zinciri çok oyunculu oluşturucu oyunudur.

My Neighbor Alice’in ana karakteri adından da anlaşılacağı gibi Alice adında küçük bir kız. Alice’in oyunun öne çıkan adası Lummelunda Takımadaları’nda bazı arkadaşları var. Alice’in adayı paylaştığı arkadaşlar arasında Ayı Björn, Shipwright José ve Beekeeper Bob bulunur.

Sevimli grafikleriyle oyunun rahat ve aile dostu konsepti, her yaştan ve her kesimden insana hitap etmesi anlamına geliyor. My Neighbor Alice’in 2022 baharında resmi olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor. Temel olarak Ethereum blok zinciri ile, ağı çalışır durumda tutmak için binlerce düğüm gerektiren bir iş kanıtı (PoW) konsensüsü kullanarak çalışır.

Alice Kripto (ALICE) Nedir?

ALICE, My Neighbor Alice’in çalışmasını sağlayan bir ERC20 tokenıdır. Herhangi bir token gibi satın alınabilir, satılabilir ve istiflenebilir, yani dijital oyun içi varlıklarınızın değeri ALICE’ın piyasa değerine bağlı olacaktır. Oyun, kazan-kazan sistemine sahip olduğundan, ALICE kazanmaya başlamadan önce balık tutma veya NFT koleksiyonlarınızı (oyun içi varlıklar) satma gibi belirli oyun içi etkinliklere katılmanız gerekir. ALICE tokenı, oyunun başında vaat edilen en yüksek getiri ile stake edilebilir. Ekosistem olgunlaştıkça verim düşecektir.

My Neighbor Alice Nasıl Çalışır?

Birçok ilerici inşaat oyunu gibi, My Neighbor Alice’de oyuncuların kendi varlıklarını yaratabilecekleri ve sınırlı malzemeler kullanarak arazi inşa edebilecekleri bir açık dünya formatı kullanır. Her oyuncunun özelleştirilebilir bir avatarı vardır. Oyuncular, oyun içi karakterlerle ve diğer oyuncularla gerçek zamanlı olarak iletişim kurmak ve etkileşim kurmak için çeşitli adalar arasında seyahat edebilir. Yeni arkadaşlar edinmenin harika bir yolu!
Oyun, arazi parçalarına bölünmüş sanal adalardan oluşuyor. İşte altı büyük ada:
Snowflake Island — Buz, kar ve bilinmeyen buz heykelleriyle dolu bir ada.
Medieval Plains — Düşük bitki örtüsü ve taş işçiliği bu adayı karakterize eder.
Nature’s Rest — Yoğun orman ve kalın bitki örtüsü.
Lummestad (The Town)— Burası oyunun en yoğun şehri. Karakterlerin buluşabileceği, ticaret yapabileceği ve eğlenebileceği birçok mağazaya sahiptir.
Sandy Coast — Evet, doğru tahmin ettiniz… Bu ada kumlarla dolu ve kıyı gibi bir ortamı var.
Submerged Islands — Su altı gizemleri ve hazine arayan korsanlarla dolu, eğlence dolu, maceralı bir ada.
Arsanızı başka bir arsa ile takas edebilir veya satabilirsiniz. Bu seçeneklerden herhangi birine karşı karar verirseniz, arazinizi uygun gördüğünüz şekilde özelleştirebilir ve özelleştirmenin değerini artırabilirsiniz. Oyun, oyuncular için farklı aktiviteler sunan birkaç arsa içeren bir hikayeye sahiptir. Oyun henüz piyasaya sürülmediği için size bunların nasıl olacağını tam olarak söyleyemeyiz, ancak teknik incelemesi bize kullanıcı tarafından yaratılan görevler, etkinlikler ve hedefler olacağını söylüyor.

My Neighbor Alice Ana Özellikler

Avatarlar

Oyundaki her oyuncu, farklı oyun içi varlıklar yüklenerek değiştirilebilen bir avatarla temsil edilir. Oyuncular bu avatarları kullanarak birbirleriyle etkileşime girebilir.

Sanal Adalar

Oyuna kaydolmak ücretsiz olsa da, oyuncuların arazi gibi ihtiyaç duydukları her şeyi satın almak için ALICE’ı kullanmaları gerekir.
Sanal arazi satın almak için iki yol vardır. Arsaları Alice’in kendisinden veya pazar yerinden satın alabilirsiniz. Arazi sınırlıdır ve tokenize edilmiştir, bu nedenle oyunun bir noktasında arazi yatırımlarınız değerli hale gelecektir.

Oyun İçi Varlıklar

Arazi dışında evler, giysiler, hayvanlar ve dekorasyonlar gibi bazı oyun içi varlıklar piyasadan satın alınabilir veya satılabilir.

Oyun Etkinlikleri

Oyuncular, yarışmalar gibi farklı oyun içi etkinliklere katılarak ALICE jetonları kazanabilirler.

Stake Verimi

Oynaklığın erken aşaması boyunca projedeki kullanıcıları ve yatırımcıları ilgilendirmek için, My Neighbor Alice’in geliştiricileri, projenin lansmanı sırasında stake getirileri verecek. Ekibe göre, ödüller projenin başında en büyük olacak.

NFT Pazar Yeri

NFT pazarı oldukça likittir. Sistemden bir oyun içi varlık satın alırsanız, satın alma fiyatınızın bir yüzdesi NFT’ler için belirlenmiş özel bir teminat hesabında kilitlenir. Bir süre sonra ya sisteme geri satabilir ya da kilitli teminatın karşılığı olan fiyatı geri alabilirsiniz.

NFT Kiralama

Varlık alıp satmanın yanı sıra oyun içi satın alımlarınızı arkadaşlarınıza ödünç verebilirsiniz. Biri şunu sorabilir: Ya sonunda eşyalarınızı satarlarsa? Eh, ALICE tokenleri akıllı bir kontrat üzerindedir; bu, ödünç alanın – hak sahibi olmadığı anlamına gelir – herhangi bir nesneyi yeniden satamaz, yeniden kiralayamaz veya imha edemez.